تحویل اکسپرس

تحویل فوری و سالم محصول

پرداخت مطمئن

پرداخت از طریق درگاه معتبر

ضمانت کیفیت

تضمین بالاترین کیفیت محصولات

پشتیبانی

پشتیبانی تلفنی

دانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتدانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتشناسه محصول: 617154
موجود

دانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتدانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعات

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

قیمت : 6000تومان

برچسب ها :

دانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتدانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعات

دانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتدانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعات

دانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعاتدانلود تحقیق رمزنگاری اطلاعات

مقدمه :
بیشتر مردم قبل از ارسال نامه، پاکت آنرا مهر و موم می کنند و در آن را چسب می زنند. اگر از آنها بپرسید که چرا این کار می کنند، احتمالاً بعضی سریعاً این چنین پاسخهایی می دهند که ک «واقعاً نمی دانم»، « از روی عادت چرا که نه؟» و یا «چون همه اینکار را می کنند» ولی بیشتر جوابها حول این محور خواهد بود که ؛ «برای اینکه نامه از پاکت بیرون نیفتد» و یا «برای اینکه بقیه نامه را نخوانند». حتی اگر نامه ها حاوی هیچ اطلاعات شخصی مهم و حساسی نباشد باز بیشتر ما دوست داریم که محتوای مکاتیات شخصی مان به صورت خصوصی حفظ شود و برای همین پاکت را چسب می زنیم تا کسی به غیر از آنکسی که ارتباط با او انجام شده آنرا باز نکند و محتوای آن را نفهمد. اگر ما پاکت را بدون چسب یا مم نفرستیم هرکسی که نامه به دستش برسد می تواند آنرا بخواند. در حقیقت آنها می خواهند که این نفوذ وجود داشته باشد و منعی هم برای آنچه می خواهد وجود ندارد. از این گذشته اگر آنها نامه را بعد از مطالعه درون پاکت قرار داده باشند ما متوجه نمی‌شویم که کسی آنرا خوانده.
برای بیشتر مردم ارسال Email یک جایگزین خوب برای استفاده از پست است. Email یک روش سریع ارتباطی است که مسلماً بدون پاکت ارتباط را انجام می دهد. در حقیقت اغلب گفته شده ارسال Email مثل ارسال یک نامه بدون پاکت است. واضح است که هر کسی بخواهد پیغام محرمانه یا شاید پیغام شخصی را به وسیله Email بفرستد باید روشهای دیگر محافظت آنرا بیابد یک راه حل عمومی، رمزنگاری و رمزگذاری پیغام است.
اگر پیغام رمز شده ای بدست شخصی غیر از طرف ارتباطی شما بیافتد، باید برایش به صورت نامفهوم پدیدار شود. استفاده از رمزگذاری برای محافظت Email ها هنوز به طور گسترده در نیامده است اما در حال افزایش است و این افزایش کماکان ادامه دارد. در ما می سال 2001 یک گروه اروپایی پیشنهاد کرد که تمام کاربران کامپیوتری باید تمام Email هایشان را رمز کنند تا مورد جاسوسی از طرف شبکه های استراق سمع آمریکایی و انگلیس قرار نگیرد.
 
بخش 1
مـفاهیـم رمـز نگـاری

 
مقدمه
در این درس ما به معرفی اصطلاحات فنی و علمی و مفاهیم رمزنگاری می پردازیم. سمت و سوی کار ما غیررسمی شدن و ارائه مطالب به صورت یک نمای عمومی و کلی است.

مفاهیم پایه
هدف سیستم رمز کننده، تغییر قیافه اطلاعات محرمانه به روشی است که برای یک شخص غیرمجاز نامفهوم باشد. دو تا از بیشترین استفاده ی آن به اینصورت است؛ برای ذخیره با امنیت داده ها در یک فایل کامپیوتری و یا برای انتقال آن از طریق یک کانال نا امن مثل اینترنت. در هر دو صورت این نکته را باید مورد توجه قرار داد که نمی خواهیم که شخص غیرمجاز بتواند به آن دسترسی داشته بلکه می خواهیم که بتواند آنرا بخواند ولی از آن چیزی متوجه نشود.
اطلاعات پنهان سازی شده اغلب توسط عمل تغییر شکل بدست می آید که به آن رمزگذاری (encryption) گفته می شود. متن ساده ای که رمز شده، متن رمز شده (chiphertext) یا پیغام پنهان (cryptogram) نامیده می شود و مجموعه قواعد استفاده شده برای رمزگذاری متن ساده را الگوریتم رمزگذاری (encryption Algorithm) می نامند. معمولاً عملکرد این الگوریتم وابسته به یک کلید رمز است (encryption key) که توسط یک پیغام به الگوریتم وارد می شود. گیرنده می تواند پیغام را توسط یک الگوریتم رمزگشایی که، وقتی با یک کلید رمزگشایی مناسب استفاده می شود، متن اصلی را از متن رمز شده تولید می کند، از پیغام پنهان بدست بیاورد.
به طور کلی مجموعه قواعدی که این الگوریتم های رمزنگاری را تشکیل می دهند خیلی پیچیده هستند و نیاز به طراحی دقیق دارند.
شکل زیر بیان تصویری است از استفاده از سیستم رمزکننده برای محافظت یک پیغام انتقالی.

به هر شخصی که پیغام را در جریان انتقال قطع کند، جداسازنده (interceptor) می گویند. بعضی کلمات کلیدی دیگری نیز در نظر گرفته شده و استفاده می شود مثل ؛ استراق سمع کننده (earesdropper)، دشمن (enemy)، رقیب (adversay) و یا آدم بد (bad guy). اگر هم جدا سازنده الگوریتم رمزگشایی را بداند، کلید رمز را نمی داند. این ندانستن که ارزوی دانستنش را دارد باعث می شود که نتواند متن اصلی را بدست آورد. رمزنگاری (cryptography) علم طراحی سیستمهای رمز کننده است. در حالی که کشف رمز (cryptanalysis) نامی است که برای فرآیند کشف اطلاعات متن اصلی به وسیله متن رمزشده، بدون داشتن کلیدی خاص اطلاق می‌شود.
Cryptology مجموعه ایست حاوی رمزنگاری و کشف رمز.
برای مثال فرض کنید که اشخاصی اطلاعات رمز شده ای را روی لپ تاپشان ذخیره می کنند. واضح است که آنها نیاز به روشهایی برای حفظ کلید رمزگشایی نزد خودشان دارند. اگر کلید روی تکه کاغذی یادداشت شود و روی لپ تاپ چسبانده شود واضح است که اگر لپ تاپ به سرقت برود، خودبخود کلید رمزگشایی هم به دست سارق افتاده است و او دیگر نیازی به استفاده از روشهای کشف رمز ندارد. این فقط یک نمایش ساده از این نکته است که؛ امنیت اطلاعات چیزی فراتر از استفاده از یک الگوریتم رمزکننده ی خوب است.
دقیقاً همانطور که بارها تاکید شده، حفاظت کلیدها برای سیستمهای امنیتی موضوعی حیاتی و مهم است.
بیشتری کاری که حمله کنندگان انجام می دهند تلاش برای تعیین و بدست آوردن کلید رمزگشایی است. اگر موفق شود، از آن پس دارای اطلاعاتی است که تا هنگام تغییر مجدد کلید رمز می تواند تمام پیغامها را رمزگشایی کند. با این حال امکان دارد مواردی وجود داشته باشد که هدف اصلی یک حمله کننده فقط خواندن یک پیغام خاص باشد. معهذا وقتی نویسندگان عنوان شکسته شده را به یک الگوریتم می دهند معمولاً به این معنی است که حمله کننده یک راه عملی برای تعیین کلید رمزگشایی پیدا کرده است.
یقیناً، یک حمله کننده فقط زمانی قادر به شکست یک الگوریتم است که اطلاعات کافی برای شناخت کلید صحیح یا تشخیص کلید نادرست را داشته باشد. اما رسیدن این اطلاعات اضافی به حمله کننده خودش امر بسیار مهمی است. برای مثال فرض کنید که حمله کننده می داند که متن اصلی به زبان انگلیسی است و رمزگشایی با یک کلید حدسی، متنی را به ما می دهد که بی معنی می‌باشد. در این حالت کلیدی که حدس زده شده اشتباه بوده است یک واقعیت مهم که باید از مقدمه ما تمیز داده شود این است که؛ برای بدست آوردن پیغام از روی متن رمز شده، لازم به داشتن کلید رمز نیست. این نظر ساده پایه ی مقاله ی Diffie-Hellman است. این مقاله تاثیر شدیدی روی رمزنگاری مدرن داشته است و منجر به این شد که یک بخشبندی طبیعی به 2 نوع از سیستمهای رمزکننده ایجاد شود؛ متقارن (Symmetric) و نا متقارن (Asymmetric).
سیستم رمز کننده ای را متقارن یا موسوم (Conventional) گویند که استنباط کلید رمزگشایی از کلید رمز کننده ساده باشد. در عمل در سیستمهای متقارن اغلب این دو کلید یکسان هستند. بنابراین اینگونه سیستمها اغلب سیستمهای تک کلید (One-key) یا کلید- مخفی (Secret-Key) نامیده می شوند. در واقع اگر فهمیدن کلید رمزگشایی از روی کلید رمزکننده غیرممکن باشد، در آنصورت سیستم نامتقارن یا کلید عمومی نامیده می شود. باید یک دلیل برای مجزا کردن این دو نوع وجود داشته باشد. برای پیشگیری از یک جدا سازنده که، الگوریتم را هم در اختیار دارد، از بدست آوردن متن اصلی از متن رمزشده ی جدا شده، لازم است که کلید رمزگشایی مخفی باشد. لزومی به مخفی بودن کلید رمز نیست و دانستن این کلید به کار حمله کننده نمی آید. در حقیقت این کلید می تواند عمومی باشد و معمولاً هم اینگونه است. یک نتیجه این است که برای دریافت کننده و ارسال کننده یک متن نیازی به اشتراک گذاری هر رمز مشترکی بین دو طرف وجود ندارد. در اصل نیازی نیست که دو طرف به هم اطمینان داشته باشند.

 

 

 

فهرست مطالب
عنوان                                                                       صفحه
فصل 1:رمزنگاری__________________________________1
  مقدمه________________________________________2
  بخش 1:مفاهیم رمز نگاری____________________________4
  بخش 2:الگوریتمهای کلاسیک_________________________20
  بخش 3: رمزهـای غیـرقابـل شکست_____________________58
  بخش 4: الگوریتمهای مدرن__________________________69
فصل 2:اتوماتای سلولی_____________________________89
  مقدمه_______________________________________90
  بخش 1:تعاریف پایه_______________________________91
  بخش 2:انواع CA______________________________105
  بخش 3:مدلهای ساده CA_________________________119
  بخش 4:کاربرد CA____________________________127
  بخش 5:نتیجه گیری____________________________155
فصل 3:رمزنگاری به کمک اتوماتای سلولی______________156
  مقاله 1:رمزنگاری اطلاعات بر اساس عوامل محیطی
 بااستفاده از اتوماتای سلولی________________________158
  مقدمه_____________________________________158
  مفاهیم_____________________________________159
  فعالیتهای مربوطه______________________________160
  روش پیشنهادی تولید  اعداد تصادفی_____________¬¬¬____ 160
  رمز گذاری اطلاعات____________________________164
  رمزبرداری اطلاعات____________________________164
  رمزگذاری بر اساس دمای محیط____________________166
  رمزبرداری بر اساس دمای محیط____________________170
   بررسی تاثیر دمای محیط بر سیستم رمزنگاری __________170
     بررسی تاثیر اختلاف دما در فرستنده و گیرنده_________170
     نتیجه گیری______________________________174
مقاله 2:کشف نوشته ی رمزی از یک
 رمز بلوک پیچیده با استفاده از CA________________176
  مقدمه__________________________________177
  رمزهای بلوکی پیچیده_______________________177
  ویژگی جفت بودن___________________180
  کاربردهای رمز نگاری باویژگی جفت بودن__________________180
  نتیجه گیری_____________________182
مراجع_________________182
 

 

 

 

شامل 190 صفحه Word


خرید آنلاین


سایر محصولات

دانلود تحقيق رمزنگاري اطلاعاتدانلود تحقيق رمزنگاري اطلاعات


مقدمه :بیشتر مردم قبل از ارسال نامه، پاکت آنرا مهر و موم می کنند و در آن را چسب می زنند. اگر از آنها بپرسید که چرا این کار می کنند، احتمالاً بعضی سریعاً این چنین پاسخهایی می دهند که ک «واقعاً نمی دانم»، &laqu

ادامه مطلب  
دانلود پایان نامه رشته کامپیوتر امنیت شبکه رمزگذاری و رمز گشایی


متن کامل این پایان نامه را  با فرمت ورد word دانلود نمائید    موضوع پروژه :امنیت شبکه و وب  رمزگذاری و رمزگشایی (Secure socket layer) – (SSL)  1 رمزنگاري……&he

ادامه مطلب  
ترجمه کامل کتاب امنیت فروزان فصل 1 تا 11


ترجمه کامل کتاب امنیت فروزان به همراه منبع اصلیبه همراه حل تمرین و مثال هابیش از 200 صفحه ترجمه کتاب امنیت با فرمت وردلیست ترجمه فصلهای کتابفصل 1 ترجمه درس امنیت شبکه های کامپیوتریفصل 3 از صفحه 56 تا صفحه 66 ترجمه کتاب فروزان از

ادامه مطلب  
پروژه امنیت در تجارت الکترونیک و پرداخت های آنلاین


پایان نامه کامل و علمی در موضوع امنیت و پرداختهای آنلاین که مشابه آن را در هیچ سایت و فورشگاهی نخواهید یافت این پروژه با بهره گیری از روشهای علمی تحقيقی و پژوهشی تهیه شده است و منابع واقعی برای آن استفاده شده است. در این پا

ادامه مطلب  
دانلود پاورپوینت پیرامون رمزنگاري


شرح مختصر : در بررسی نخستین استفاده‌کنندگان از تکنیک‌های رمزنگاري به سزار (امپراتور روم) و نیز الکندی که یک دانشمند مسلمان است برمی‌خوریم، که البته روش‌های خیلی ابتدایی رمزنگاري را ابداع و استفاده کرده‌اند. به عنوان مثال

ادامه مطلب  
پاورپوینت الگوریتم های رمزنگاري


این فایل حاوی مطالعه پاورپوینت الگوریتم های رمزنگاري می باشد که به صورت فرمت PowerPoint در 55 اسلاید در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است، در صورت تمایل می توانید این محصول را از فروشگاه خریداری و دانلود نمایید.   فهرستالگو

ادامه مطلب  
كدگذاری و رمزنگاري در مدیریت


تحقيق در مورد رمزنگاري در مدیریتمقدمه: یكی از داده های اصلی سازمان كه نقش اساسی نیز در آن ایفا می كند اطلاعات است كه به عنوان نقش حیات بخش در سازمان كه چون خون در شریانهای سازمان جریان دارد عمل می كند و مانند خون یك ماده با ارزش و حیاتبخش است.پس

ادامه مطلب  
سورس و منابع کامل پژوهشی سیستم رمزنگاري DES


سورس برنامه و منابع کامل پژوهشی سیستم رمزنگاري DESسورس اجرایی DES به زبان سی شارپ #Cاسلاید های ارایه رمزنگاري DESمنابع اصلی و کامل DES گام به گام اجرای الگوریتم DESبا فرمت ورد و پاورپینت  5-1     &nbs

ادامه مطلب  
روش‌های رمز گذاری اطلاعات


روش‌های رمز گذاری اطلاعات 76 صفحه قابل ویرایش قیمت فقط 7000 تومان  چکیده           امروزه در دنیای دیجیتال حفاظت، از رکن اساسی و مهمی در تبادلات پیام‌ها و مبادلات تجاری ایف

ادامه مطلب  
رمزنگاري و رمزگذاری هنر نوشتن به صورت رمز است


رمزنگاري و رمزگذاری هنر نوشتن به صورت رمز است56 صفحه قابل ویرایش قیمت فقط 6000 تومان   چکیدهبا ایجاد كامپیوتر و افزایش تعداد كاربران آن، مسئله رمزگذاری و رمزنگاري كه از قدیم نیز وجود داشت، جنبه جدید و مهمی را به خ

ادامه مطلب  
logo-samandehi